ÖVRIGT / Speglar / Spegel 5762298
*
nr 576 2298
Spegel
med belysning, 1950-tal, höjd: 128
Utrop:
100 kr
Såld:
850 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 april 2009
kl 19:59:47
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/4 09:40:51
1
300 kr
3/4 07:39:43
2
200 kr
4/4 14:23:40
3
500 kr
5/4 23:30:46
4
400 kr
5/4 23:32:30
4
500 kr
5/4 23:33:31
4
550 kr
6/4 18:43:41
3
800 kr
6/4 18:48:19
5
750 kr
6/4 18:49:03
5
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: belysning spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05
-
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:45
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:27
*
Spegel
nr 576 2298
Spegel
med belysning, 1950-tal, höjd: 128
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 850 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 6 april 2009 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
2/4 09:40:51 | 1 | 300 kr |
3/4 07:39:43 | 2 | 200 kr |
4/4 14:23:40 | 3 | 500 kr |
5/4 23:30:46 | 4 | 400 kr |
5/4 23:32:30 | 4 | 500 kr |
5/4 23:33:31 | 4 | 550 kr |
6/4 18:43:41 | 3 | 800 kr |
6/4 18:48:19 | 5 | 750 kr |
6/4 18:49:03 | 5 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: belysning spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05 -
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:45 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:58 -
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:27